Po poważnym incydencie drogowym, który miał miejsce na wysokości miejscowości Jazowa i Kazimierzow, trasa ekspresowa S7 prowadząca do Warszawy została całkowicie sparaliżowana. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Informacje o tym niebezpiecznym zdarzeniu zostały przekazane publicznie w niedzielę przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

W wyniku pierwszych ustaleń dowiedzieliśmy się, że w skutek tej kolizji drogowej dwie osoby doznały obrażeń. Olsztyński oddział GDDKiA dodatkowo poinformował, że jedno z pojazdów uczestniczących w wypadku przewróciło się na dach.

Rzecznik policji, nadkomisarz Krzysztof Nowacki potwierdził te informacje, mówiąc, że według wstępnych ustaleń dwie osoby są rannymi w wyniku tego zdarzenia.

Jezdnia prowadząca do Warszawy jest obecnie nieprzejezdna oraz jeden pas ruchu jest zablokowany w kierunku Gdańska. Funkcjonariusze policji kierują kierowców na starą trasę „siódemki”, przez węzeł drogowy o nazwie Żuławy Wschód.

Utrudnienia w ruchu, spowodowane tym niefortunnym zdarzeniem, mogą potrwać do trzech godzin od momentu zdarzenia. Kierowcy powinni więc przygotować się na możliwe opóźnienia w podróży.