Przemawia do nich mistyczna moc modlitwy, którą kierują za pośrednictwem Matki Boskiej. To właśnie w sobotę, 8 czerwca, odbyło się uroczyste zgromadzenie Rodzinnych Kół Różańcowych w warszawskiej parafii pod wezwaniem św. Marka Ewangelisty. W programie tego wyjątkowego dnia znalazły się różnego rodzaju działania, takie jak konferencje, celebracja Eucharystii oraz agapa.

Społeczność Rodzinnych Kół Różańcowych z terenów podlegających diecezji warszawsko-praskiej przybyła do parafii św. Marka Ewangelisty na warszawskim Targówku o godzinie 9:30. Po serdecznym powitaniu wszystkich obecnych, rozpoczęli oni wspólną kontemplację i modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem. Później uczestniczyli w Mszy Świętej, której przewodniczył biskup Romuald Kamiński.

Biskup podczas mszy przekazał silne i inspirujące słowa do członków Rodzinnych Kół Różańcowych: „Podjęcie przez was tego zobowiązania stało się pewnego rodzaju misją modlitewną za bliźnich. Ale tylko czas pokaże, jakie wielkie owoce przyniesie ta misja, pod warunkiem, że podołamy jej do końca”.