Stolica Polski, Warszawa, stała się miejscem występowania zabytkowego tramwaju o niemieckim pochodzeniu. Ten jedyny w swoim rodzaju pojazd trafił do Warszawy prosto z Małopolski, a konkretniej – z Krakowa. W zamian za niego, do królewskiego miasta przekazano tzw. parówkę. To wydarzenie stanowi drugą odsłonę letniej tradycji wymiany zabytkowych tramwajów pomiędzy tymi dwoma miastami, która rozpoczęła się rok temu.

Przedstawiciel Tramwajów Warszawskich podkreślił znaczenie kontynuacji tej współpracy: „Jak już pokazały doświadczenia zeszłoroczne, wyjątkowe tramwaje stanowią atrakcję dla mieszkańców i turystów. Dlatego postanowiliśmy podtrzymać tę inicjatywę”.

Nowo nabyte warszawskie cacko, które w przeszłości pracowało dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie, przybyło w nocy. Jego wiek to 61 lat i będzie służyć lokalnej społeczności przez całe lato. Oryginalny niemiecki tramwaj typu GT6 trafił po raz pierwszy do Krakowa w 1994 roku z niemieckiego miasta Norymberga. Później, krakowscy działacze zakupili aż 44 takie wagony. Ten konkretny tramwaj, który teraz podróżuje po warszawskich ulicach, jest pieczołowicie zachowany w oryginalnym stanie – posiada autentyczne wyposażenie i malowanie z Niemiec.