Podczas obchodów Wszystkich Świętych, liczba jednostek patrolujących drogi w całym kraju znacznie wzrośnie, a szczególny nacisk zostanie położony na wykroczenia, które są głównymi czynnikami prowadzącymi do wypadków. Przede wszystkim chodzi o nadmierną prędkość – jak informuje nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. To jednak nie koniec akcji.

Nadkomisarz Robert Opas, reprezentujący Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, ujawnił plany policji na ten rok związane z podróżami do cmentarzy. Chociaż główne działania są zaplanowane na dni od 31 października do 2 listopada, już w piątek kierowcy powinni spodziewać się wzmożonej obecności patroli policyjnych na drogach całego kraju. Powód? Spodziewany jest wcześniejszy wyjazd części kierowców na cmentarze.

„Podczas Wszystkich Świętych, funkcjonariusze ruchu drogowego będą monitorować sytuację na drogach poprzez intensywne kontrole. Skupią się przede wszystkim na wykroczeniach, które są głównymi czynnikami prowadzącymi do wypadków drogowych, takimi jak przekroczenie limitów prędkości. Policjanci będą również zwracać uwagę na trzeźwość kierujących oraz ich kondycję psychofizyczną, a także na niewłaściwe postępowanie kierowców względem pieszych” – podsumował nadkomisarz Opas.