Firma Noho Investment otrzymała zielone światło do rozebrania starych budynków Polfy, będących ostatnimi pamiątkami po dużej przemysłowej działalności na warszawskiej Woli. Planuje zastąpić je nowoczesnym projektem mieszkalno-hotelowym, który będzie przedstawiał podwyższony standard luksusu.

Inwestycja nosząca nazwę Noho One ma zostać zrealizowana na terenie Woli, w bliskim sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego. Na obszarze 5 hektarów ma powstać ekskluzywny kompleks mieszkalno-usługowy. Pierwszy etap inwestycji przewiduje wybudowanie trzech budynków, które razem będą mieć taką ilość mieszkań jak 280 rodzin. To pierwsza tego typu inwestycja dewelopera w Warszawie, w której większość udziałów posiada firma SK Consulting, którą włada Sebastian Kulczyk. Firma Noho Investment już zgłosiła wniosek o pozwolenie na budowę kompleksu Noho One.

Aktualnie na planowanej działce budowlanej znajdują się jeszcze obiekty Polfy – ostatnie ślady po dużych zakładach przemysłowych, które kiedyś funkcjonowały przy ulicy Karolkowej na Woli. W roku 2022 uchwalony został miejscowy plan, który zezwala na budowę obiektów mieszkalnych w tym miejscu, włączając w to nawet 30-metrową zabudowę. Dodatkowo, od strony ulicy Prostej przewidziano możliwość budowy dominujących budynków do 55 metrów wysokości.