Notoryczne ignorowanie zmiany pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II oraz Orszagha w miejscowości Kobyłka jest przyczyną licznych trudności dla kierowców. Nie ma takiego tygodnia, aby tego rodzaju skrzyżowanie, znane lokalnie jako „Kobyla”, nie było miejscem zdarzenia drogowego, takiego jak kolizja czy wypadek, spowodowanego powszechną praktyką jazdy „na pamięć”. Tym razem, 12 grudnia we wtorek, doszło do zderzenia samochodu osobowego z pojazdem dostawczym.

Sytuacja była na tyle poważna, że dwie osoby i dziecko podróżujące mniejszym pojazdem początkowo nie mogły opuścić rozbitego auta. Na miejsce natychmiast skierowane zostały odpowiednie służby ratunkowe, w tym Straż Pożarna PSP Wołomin, Ochotnicza Straż Pożarna Kobyłka, funkcjonariusze policji oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego. Jak się okazało, zarówno kierowca jak i pasażer samochodu marki Opel skarżyli się na bóle, które wymagały natychmiastowej interwencji medycznej. Ratownicy podjęli decyzję o przewiezieniu obu osób do szpitala. Na szczęście, dziecko nie odniosło żadnych obrażeń.

Pragniemy przypomnieć wszystkim użytkownikom lokalnych dróg, że należy przestrzegać i zwracać uwagę na poszczególne znaki drogowe! W obecnej chwili, to ulica Orszagha posiada pierwszeństwo przejazdu!