Informacje o skradzionym lexusie na terenie Słowacji sprowokowały reakcję ze strony Skorpionów z Pragi Północ i funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. W ramach operacji przeprowadzili działania mające na celu odzyskanie pojazdu o wartości zbliżonej do 300 tysięcy złotych. Litewski obywatel został ujęty na terenie powiatu łomżyńskiego i postawiono mu zarzuty karne w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie. Sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

To dzieło współpracy z Wydziałem do Walki z Przestępczością Samochodową stolicy miało miejsce w wtorek, 31 października.

Funkcjonariusze Skorpionów oraz komendy powiatowej w Wołominie skoncentrowali swoje działania na trasie S8, podejrzewając, że to właśnie tam będzie poruszał się skradziony pojazd. O godzinie 11:00 zauważyli białego lexusa, którego kierowca zachowywał się podejrzanie – często zmieniał pasy ruchu, przyspieszał i gwałtownie zwalniał. Pojazd miał również widoczne uszkodzenia, które mogły wynikać z próby siłowego otwarcia. Funkcjonariusze ruszyli za nim.

Decyzja o zatrzymaniu lexusa zapadła kilka kilometrów przed Łomżą. Kiedy kierowca zdawał sobie sprawę z wpadki, zablokował drzwi i odmówił wyjścia z pojazdu. Policjanci wiedzieli, że muszą działać szybko i postanowili wybić szybę, aby zmusić kierowcę do opuszczenia auta. Mężczyzna zdecydował się na poddanie, gdy nie widział żadnej możliwości ucieczki. Funkcjonariusze obezwładnili go – okazało się, że jest to 40-letni obywatel Litwy.