Na warszawskim Rondzie Organizacji Narodów Zjednoczonych doszło do zdarzenia drogowego, w którym brał udział tramwaj linii 33 oraz cztery pojazdy osobowe. W wyniku kolizji jedna osoba odniosła obrażenia. W okolicy tego miejsca mamy do czynienia z poważnymi utrudnieniami, a ruch tramwajów został zawieszony – takie informacje przekazał Jacek Wiśniewski, przedstawiciel Komendy Stołecznej Policji.

Wszystko rozpoczęło się, gdy kierujący audi, z nieustalonych jeszcze powodów, wjechał na czerwonym świetle w skrzyżowanie, powodując kolizję z trzema innymi pojazdami i tramwajem. Takie zachowanie spowodowało blokadę przejazdu na skrzyżowaniu ulic Al. Jana Pawła II i Prostej, co generuje problemy w normalnym funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Szczególnie dotyczy to linii tramwajowych numer 10, 17 i 33.

Prawdopodobnie w najbliższym czasie pasażerowie tych linii mogą spodziewać się opóźnień oraz ewentualnego objazdu. To z kolei oznacza, że wszyscy kierowcy powinni wykazać się sporym pokładem cierpliwości i dostosować się do nowych warunków ruchu na drogach.