Rozbicie potężnej grupy przestępczej związanej z handlem narkotykami odbył się za sprawą działań służb CBŚP oraz Prokuratury Krajowej. Decydującym momentem była zatrzymanie lidera organizacji, Łukasza P., znanego w świecie przestępczym jako Guru, a także kilkunastu innych członków tej zbrodniczej struktury. Szacuje się, że mogli oni wprowadzić na rynek niezliczone ilości narkotyków, mierzone w setkach kilogramów.

Zarządzenie aresztowań wydali policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji. Pod ich kierownictwem udało się zatrzymać 13 osób, a dodatkowo sześć kolejnych przestępców doprowadzono do prokuratury prosto z aresztów i zakładów karnych. Takie informacje podała Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka prasowa CBŚP. Osoby te stoją przed obliczem prawa podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o wprowadzanie na rynek substancji odurzających i psychotropowych w dużych ilościach.

Według danych uzyskanych przez śledczych, w okresie od 2019 do 2021 roku członkowie grupy mogli wprowadzić do obrotu aż ponad 200 kilogramów różnego rodzaju narkotyków. Dodatkowo, niektórzy z nich mogą być odpowiedzialni za handel bronią – takie informacje przekazała rzeczniczka CBŚP.