Wczoraj odpaliła się machina emocji wśród młodych zawodników siatkówki podczas inauguracji XI Turnieju o Puchar Białołęki. Działania na boisku nabierają tempa po przeprowadzeniu dwóch faz turnieju, a dzisiaj przewidziane są mecze, które rozstrzygną ostateczną klasyfikację.

Turniej jest inspirowany i zarządzany przez UMKS MOS Wola, a rywalizuje w nim dwanaście drużyn. Młodzi gracze reprezentujący Warszawę, Świdnik, Kobyłkę, Ostrołękę, Łódź, Wołomin, Radom i Rawę Mazowiecką dają z siebie wszystko nie tylko po to, aby wygrać. Chcą również doszlifować swoją grę zespołową oraz zaprezentować swoje umiejętności publiczności przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Podczas pierwszej fazy turnieju zespoły zostały podzielone na trzy grupy. Ilość napięcia i zaciętości rywalizacji w grupie A najlepiej odzwierciedlają rezultaty spotkań. Każdy z zespołów – UMKS MOS Wola – Wolska Siatkówka, UKS Olimp Ostrołęka oraz Avia Świdnik – ma na swoim koncie po jednym zwycięstwie. Całość meczów w grupie B zakończył z pełnym zestawem zwycięstw MKS MDK Warszawa, natomiast w grupie C – UMKS MOS Wola I Warszawa, a wreszcie w grupie D triumfował KS Wifama Łódź.