Nieliczne tereny mogą się poszczycić tak imponującym wsparciem ze strony rządu, jakim szczyci się powiat wołomiński. To właśnie do tego powiatu popłynęły ogromne środki w ramach programów pomocy rządowej, w tym popularnego programu 500+, a także dopłat dla lokalnych biznesmenów, którzy borykali się z problemami finansowymi podczas pandemii COVID-19. Wszystko to razem stanowi sumę przekraczającą 2,5 mld złotych. A to nie wszystko – sama infrastruktura drogowa na terenie powiatu wołomińskiego mogła liczyć na wsparcie rzędu ponad 100 mln złotych – podkreślił Adam Lubiak, pełniący funkcję starosty wołomińskiego i reprezentujący partię PiS jako kandydat na senatora. Złożył on te oświadczenie podczas rozmowy na antenie Polskiego Radia 24.

Poprzedni tydzień przyniósł prezentację pierwszych propozycji programowych z ramienia rządu PiS. Jakiekolwiek by nie było ostateczne zdanie na ich temat, nie da się zaprzeczyć, że są one ambitne. Ważnym elementem tych propozycji jest plan rewitalizacji osiedli zbudowanych z tak zwanej wielkiej płyty. Jak podkreślał Lubiak podczas rozmowy w Polskim Radiu 24, to nie tylko chodzi o odnowienie budynków – plan ten ma na celu zagospodarowanie całego obszaru, w tym terenów rekreacyjnych, takich jak place zabaw.

Nie da się ukryć, że obecnie między standardem osiedli deweloperskich a spółdzielczych występuje wyraźna przepaść. Tymczasem, jak zaznacza starosta wołomiński, każdy obywatel naszego kraju zasługuje na godne warunki życia, a przede wszystkim na godne warunki mieszkaniowe. Jak stwierdził: „Skoro są na to środki, jest taki program, to trzymamy kciuki aby on został wdrożony”.