Za nami już połowa sierpnia, jednak kąpieliska w Kobyłce oficjalnie są czynne do 30 września. Wciąż mamy jeszcze sporo czasu, by oddać się przyjemności pływania i opalania. Jednocześnie przypominamy, że ze względów bezpieczeństwa warto korzystać wyłącznie ze strzeżonych kąpielisk, które nie tylko są objęte ochroną ratowników, ale także przechodzą regularne badania pod względem jakości wody.

Czynne kąpieliska w Kobyłce

Na terenie Kobyłki działa obecnie kilka kąpielisk, z których najpopularniejszym jest bez wątpienia Jezioro Czerniakowskie, gdzie znajdziemy między innymi specjalną, bezpieczną strefę kąpielową dla dzieci. Na plaży są również toalety i przebieralnie. Kąpielisko działa od 9:00 do 19:00. Warto również rozważyć relaks na Dzikiej Plaży, która znajduje się nad Zalewem Zegrzyńskim. Plaża oczywiście nie jest dzika, to jedynie nazwa, gdyż kąpielisko jest chronione i zadbane. Na Dzikiej Plaży panują świetne warunki dla rodzin z dziećmi i dla osób z niepełnosprawnościami. Oprócz przebieralni i toalet mamy do swojej dyspozycji także natryski oraz strefę do grillowania. Warto wspomnieć, że godziny otwarcia Dzikiej Plaży są nieco inne, bo od 10:00 do 18:00.

Strzeżone kąpieliska kuszą czystą wodą

Dawniej ludzie bez obaw korzystali z kąpielisk niestrzeżonych. Oczywiście wiązało się to z ryzykiem utonięcia, ale przynajmniej nie trzeba było martwić się czystością wody. Natomiast obecnie kwestia czystości wody w rzekach i zbiornikach wodnych w Polsce jest przedmiotem kontrowersji. Co prawda głównie mówi się o Odrze, ale zrzuty ścieków i odpadów do rzek to zjawisko powszechne. Lepiej więc nie ryzykować i korzystać tylko z kąpielisk, które co kilka dni są badanie pod względem jakości wody.