Droga nr 634 czeka na rozbudowę od lat. Licznie uczęszczane okolice łączące Kobyłkę i Wołomin z Warszawą nie są bezpieczne. W związku z tym wojewoda mazowiecki oficjalnie zatwierdził projekt rozbudowy trasy, dzięki któremu podróżowanie tą trasą stanie się wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Niski poziom bezpieczeństwa motywacją do zmian

Powiat wołomiński prężnie się rozwija i zarówno Kobyłka, jak i Wołomin cieszą się dużym natężeniem ruchu. Ma to między innymi związek z bliskim sąsiedztwem Warszawy, gdzie wiele osób dojeżdża do pracy. Duży ruch na trasie 634 jest związany z dodatkowymi utrudnieniami w postaci targu, sklepów i sklepów budowlanych. Wszystkie te miejsca cieszą się ogromnym zainteresowaniem ludzi. Na miejsce przybywają nie tylko kierowcy, ale również rowerzyści i piesi.

Droga nr 634 jest w złym stanie. Dziury i słaba nawierzchnia tworzą ryzyko wypadku, co w połączeniu z brakiem zatok autobusowych, licznymi skrzyżowaniami i zjazdami na tereny prywatne tworzy okolicę bardzo niebezpieczną.

Fakt ten stał się motywacją do tego, by renowację trasy 634 uplasować na pierwszym miejscu na liście pilnych inwestycji.

Rozbudowa odcinków na terenie Kobyłki, Wołomina i Zielonki

Rozbudowa drogi nr 634 będzie obejmować różne odcinki na terenie Kobyłki, Wołomina i Zielonki. Remont ma poprawić jakość drogi, co jest oczywiste. Istotną zmianą będzie również wdrożenie zmian w organizacji newralgicznych odcinków, między innymi tych, gdzie znajdują się sklepy i targi.

Na razie nie wiadomo, jaki będzie koszt inwestycji. Warto natomiast wspomnieć, że jest to już 3 pilna modernizacja drogowa na terenie powiatu wołomińskiego. Czy to oznacza, że wkrótce okoliczne drogi będą bardziej komfortowe, a liczba wypadków się zmniejszy? Z pewnością zmiany będą zauważalne!

A jeśli chcecie być na bieżąco z newsami z województwa mazowieckiego, zajrzyjcie na stronę: https://pomazowszu.pl/.