W środę, 19 czerwca, w Kobyłce, miejscowości usytuowanej nieopodal Warszawy, miała miejsce straszna katastrofa. W godzinach porannych doszło do tragicznego wypadku, gdy pieszy niespodziewanie znalazł się na torach tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Żaden z próbujących udzielić pomocy nie miał możliwości uratowania życia ofiary, która zginęła na miejscu. Ten smutny incydent wywołał duże problemy i spowodował wielkie utrudnienia.

W wyniku tego tragicznego zdarzenia konieczne okazało się przeprowadzenie ewakuacji aż 200 pasażerów, którzy znajdowali się w wagonach pociągu. Wszystko rozegrało się około ósmej rano, kiedy służby otrzymały zgłoszenie o dramatycznym zdarzeniu. Nieszczęśliwa osoba została potrącona przez pociąg relacji Warszawa – Białystok, który znajdował się niedaleko stacji PKP Kobyłka. Interwencja strażaków była niezbędna do pomocy w ewakuacji pasażerów ze składu, który nie mógł kontynuować jazdy.

Zarząd Transportu Miejskiego w stolicy wydał oficjalny komunikat dotyczący sytuacji na linii Zielonka – Wołomin, gdzie doszło do zdarzenia. Informowano o utrudnieniach w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich, możliwych opóźnieniach, odwołaniach oraz skróceniu tras niektórych kursów. Przyczyny tego tragicznego incydentu nie są jeszcze znane. Policjanci nadal pracują na miejscu, próbując wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia.