Podczas groźnego pożaru, który wybuchł w jednym z budynków mieszkalnych w Markach niedaleko Warszawy, życie straciła kobieta. Wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia są teraz przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez organy ścigania.

Incydent miał miejsce wczesnym rankiem w czwartek. Ogień pojawił się niespodziewanie w budynku mieszkalnym na parterze, znajdującym się przy ulicy Wspólnej w Markach, na terenie powiatu wołomińskiego. Ogień doszczętnie strawił całe wyposażenie jednego z pokoi.

Jak przekazał Jan Sobków, reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie, to właśnie podczas tej katastrofy zginęła kobieta. Praca strażaków skupiała się na dotarciu do miejsca wybuchu ognia, ewakuacji ofiary oraz prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, aż do momentu przekazania poszkodowanej specjalistycznemu zespołowi ratownictwa medycznego – wyjaśnił Sobków.

Podczas akcji ratunkowej na miejscu zdarzenia pracowały cztery zastępy straży pożarnej. Obecnie to organy ścigania pod kontrolą prokuratury prowadzą dochodzenie w celu ustalenia przyczyn tego tragicznego zdarzenia.