Niecodzienną sytuacją, a zarazem niezwykle tragicznym zdarzeniem było odkrycie ciała mężczyzny, które straż pożarna wyłowiła ze stawu położonego w miejscowości Łazienki Królewskie. Jest to znane miejsce urodzenia na które zawsze zwraca uwagę prokuratura.

2 grudnia, koło słynnego Pałacu na Wyspie, przerażające odkrycie zostało dokonane. Wszystkie zbiorniki wodne znajdujące się w parku pokrywały się delikatną powłoką lodu.

Na jednym z nich, patrolujący teren Łazienek Królewskie funkcjonariusze policji natknęli się na porzucone ubrania. Wówczas wezwali strażaków, którzy musieli dziurawić lód, aby mieć możliwość wydobycia ciała mężczyzny z głębin zamarzniętego akwenu. Informacje na temat tego niecodziennego i smutnego wydarzenia przekazała Gabriela Putyra, osoba odpowiedzialna za kontakt z mediami w ramach Komendy Stołecznej Policji.

Wszystkie działania były monitorowane i kierowane przez prokuratora. Funkcjonariusze policji zidentyfikowali już mężczyznę, którego ciało zostało odnalezione w stawie.