Stołeczni stróże prawa z sekcji Śródmieście zdołali przechwycić dwie osoby, na które padało podejrzenie popełnienia rozboju w centralnej części miasta. Dwaj mężczyźni, obydwaj w wieku 26 lat, po przeprowadzeniu ataku na ofiarę, usiłowali uciec od miejsca zdarzenia, korzystając do tego z samochodu. W pojeździe tym policyjne służby znalazły nielegalne substancje oraz różnego rodzaju przedmioty, które prawdopodobnie były używane do zastraszania poszkodowanych – takie informacje przekazała stołeczna komenda policji.

Robert Szumiata, rzecznik śródmiejskiej policji, udostępnił nam dane dotyczące tego wydarzenia. Z jego wypowiedzi wynika, że odpowiedzialnymi za zatrzymanie poszukiwanych byli funkcjonariusze z wydziału zajmującego się działaniami wywiadowczymi i patrolowymi. Dwoje podejrzanych, będących w tym samym wieku co ofiara – 26 lat, zaatakowało mężczyznę tuż po tym, jak ten opuścił budynek znajdujący się przy ulicy Jana Pawła II.

Podczas ataku, sprawcy przewrócili swoją ofiarę na ziemię i zaczęli bić ją pięściami w głowę, jednocześnie używając gazu pieprzowego. W wyniku tego brutalnego napadu, poszkodowany stracił swoje cenne przedmioty: sprzęt elektroniczny, komputerowy, luksusowy zegarek oraz flakon perfum. Oprócz tego, napastnicy zdobyli również 8000 złotych w gotówce. Jednakże, nie byli w stanie cieszyć się swoim łupem przez długi czas. Policja szybko odzyskała skradzione przedmioty wraz z pieniędzmi – podsumowuje rzecznik.