Łukasz P., winny napadu na placówkę handlową w miejscowości Kobyłka, został ukarany karą 7 lat pozbawienia wolności oraz 20 tysięcy złotych nawiązki na rzecz osoby pokrzywdzonej. Wypadku tego przestępstwa doszło 8 stycznia bieżącego roku, a jego drugi uczestnik został śmiertelnie zraniony nożem przez właściciela sklepu.

Proces sądowy rozpoczął się w maju 2023 roku, jednak odbywał się w tajemnicy, z dala od oczu publiczności. Wyrok zapadł we wtorek w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga. Łukasz P. otrzymał wymiar kary siedmiu lat pozbawienia wolności oraz grzywny w wysokości 20 tysięcy złotych, którą ma przekazać pokrzywdzonej osobie.

Sąd w swoim uzasadnieniu wyroku podkreślił bezsporne winienie oskarżonego oraz odnotował niezaprzeczalne okoliczności towarzyszące sprawie. Zauważył, że przebieg zdarzeń nie budził żadnych wątpliwości. Podkreślił, że oskarżony razem ze swoim wspólnikiem udał się do sklepu z zamiarem dokonania kradzieży. Wskazał również na fakt, iż oskarżony posiadał atrapę pistoletu, a jego kompan był wyposażony w metalową rurkę i obaj byli zamaskowani.

W rozwinięciu wyroku sąd umorzył drugie postawione zarzuty. Dotyczyły one usiłowania włamania i kradzieży w zakładach bukmacherskich. Wydany wyrok nie jest jeszcze prawomocny.