Większa popularność komunikacji zbiorowej to dobra wiadomość, bez względu na to, co spowodowało wzrost zainteresowania transportem zbiorowym. Niestety, zbiegło się to w czasie z remontami dróg, co spowodowało wiele ograniczeń w działaniu komunikacji. Jak się okazuje, to niejedyny problem. Pasażerowie zmagają się z brakiem miejsc w pociągach Kolei Mazowieckich.

Niekomfortowy transport publiczny w Kobyłce

Remonty infrastruktury drogowej w Kobyłce i Ossowie nie pozostają bez znaczenia dla jakości komunikacji miejskiej w mieście. Pasażerowie transportu zbiorowego zmagają się z przeładowanymi i opóźnionymi pociągami. Komunikacja kursuje również rzadziej, co także przyczynia się do przepełnienia. Transport publiczny w Kobyłce bez wątpienia jest obecnie niekomfortowy, ale to wciąż nie największy problem pasażerów. Prawdziwy kłopot polega na tym, że opóźnione pociągi są całkowicie zapełnione i wielu pasażerów nie znajduje wolnego miejsca dla siebie. To wymusza oczekiwanie na kolejne połączenie i bardzo często kończy się poważnymi spóźnieniami w szkole i w pracy.

Czy istnieje szansa na poprawę sytuacji?

Trudna sytuacja pasażerów komunikacji publicznej została dostrzeżona. Sprawą zainteresował się poseł, który skierował sprawę do ministerstwa infrastruktury. Być może niedługo mieszkańcy Kobyłki doczekają się usprawnień. Jeśli oczywiście będzie to możliwe. W najgorszym wypadku niedogodności ustąpią w momencie zakończenia remontów. Nie ulega wątpliwości, że mieszkańcy Kobyłki liczą na usprawnienia w najbliższej przyszłości. Nie ma nic gorszego niż oczekiwanie na spóźniony transport na mrozie, a przed nami przecież kilka miesięcy minusowych temperatur.

Może Cię zainteresować: https://www.makro-service.com.pl/wady-i-zalety-korzystania-z-transportu-zbiorowego/.