Rok szkolny trwa w najlepsze, a zimno za oknem może zniechęcać co niektórych uczniów do uczestnictwa w zajęciach z wychowania fizycznego. W internecie można trafić na niejedną dyskusję dotyczącą problemu, jakim jest masowe zwalnianie dzieci z ćwiczeń w szkołach. Nauczyciele często dzielą się także absurdalnymi powodami wpisanymi w treści zwolnień. Przedstawiamy 5 powodów, dla których warto zachęcić dziecko do regularnych ćwiczeń na WF!

Sposób na redukcję stresu

Współczesne dzieci na co dzień zmagają się z ogromną presją i stresem. Nie ma lepszego sposobu na odciążenie zestresowanego umysłu od odrobiny aktywności fizycznej.

Lepsza kondycja fizyczna i sprawniejsze mięśnie

Uczestniczenie w zajęciach wychowania fizycznego pozwala utrzymać organizm w dobrej formie. O zaletach sprawnych mięśni i dobrej kondycji można pisać całe książki!

Wsparcie w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała

Dzieci w żadnym wypadku nie powinny przejmować się swoją wagą. Niestety coraz więcej młodych osób zmaga się z otyłością, a wtedy nieprzejmowanie się wagą nie jest możliwe, ponieważ pojawiają się problemy zdrowotne i presja społeczna. To prosta droga do zaburzeń odżywiania! Regularna aktywność fizyczna zapobiega otyłości wśród dzieci.

Budowanie relacji z rówieśnikami

Na matematyce, czy w trakcie języka polskiego trudno budować relacje z rówieśnikami. Na lekcjach wychowania fizycznego jest zdecydowanie więcej swobody i czasu na to, by zawierać nowe znajomości.

Pokonywanie własnych słabości

Czy WF może kształtować charakter? Jak najbardziej. Nie wszystkie dzieci są wysportowane i świetne w grach zespołowych. Szczególnie dla takich osób sport jest sposobem na pokonywanie własnych słabości, stawianie sobie nowych celów i wyzwań. W ten sposób dzieci trenują w sobie silny charakter.