22 września obchodzimy Europejski Dzień Bez Samochodu, który Warszawa świętuje każdego roku. W tym szczególnym dniu, który wypada w czwartek, komunikacja miejska w Warszawie jest całkowicie darmowa. Warto to wykorzystać, zwiedzając Warszawę bez martwienia się biletami!

Europejski Dzień bez Samochodu

Czwartek 22 września to idealna okazja, by zostawić swoje auto w garażu, a zamiast tego przesiąść się na komunikację miejską. Większe miasta w Polsce, takie jak Warszawa, czy Kraków, świętują 22 września darmową komunikacją miejską. Wszystko po to, by zachęcić kierowców do zmiany nawyków. Jak wiadomo, samochody generują dużo CO2, a w wielkich miastach przyczyniają się także do powstawania korków w godzinach szczytu. W prosty sposób można tego uniknąć, wybierając autobusy i tramwaje, zamiast własnych czterech kółek.

Globalny problem związany z ociepleniem klimatu wciąż narasta, jednak rządzący wciąż nie stosują konkretnych środków wobec koncernów winnych temu wszystkiemu. Zadbanie o Ziemię spoczywa więc na naszych barkach. Jednorazowa podróż komunikacją miejską to mały gest, ale liczy się przede wszystkim wzrost świadomości ludzi. Dzięki temu społeczeństwo nie będzie dawało się zwodzić, wybierając rozwiązania, które naprawdę są korzystne dla środowiska, a nie tylko takie udają.

Wybierz się na zwiedzanie Warszawy

Mieszkańcy Kobyłki mają do Warszawy około 20 minut drogi pociągiem. Żal tego nie wykorzystać na zwiedzanie największych atrakcji w stolicy. Bezpłatna komunikacja miejska 22 września pozwoli zaoszczędzić na biletach, a przecież Warszawa jest także pełna bezpłatnych atrakcji wartych zobaczenia. Nawet jeśli oszczędność jest symboliczna, to zawsze oszczędność. Poza tym każda okazja jest dobra, by zobaczyć najpiękniejsze zakątki stolicy. A zwiedzanie Kobyłki warto zostawić sobie na weekend!

Sprawdź: https://www.odkrywca.com.pl/warszawa-zabytki-nowego-miasta/.