Błogosławiony stan potrafi naprawdę dać w kość kobiecie. I mimo że ciążę uważa się za radosny okres, to jednak jest on także trudny i niejednokrotnie uciążliwy. Wszystko zależy od tego, jak organizm danej kobiety zareaguje na ciążę i jaki będzie jej przebieg. Dzisiaj podpowiemy Wam, jak można przynieść sobie ulgę przy dolegliwościach typowych w okresie ciąży.

Dieta jest kluczem do sukcesu

Spokojnie, słowo dieta nie musi wywoływać przerażenia. Pisząc o diecie, mamy na myśli dostarczanie organizmowi tego, czego potrzebuje i unikanie tego, co nie jest mu potrzebne. Mówi się, że kobiety mają w ciąży specyficzne zachcianki i jedzą więcej. Na zdecydowaną większość takich zachcianek można sobie pozwolić, ale przy okazji warto pamiętać, by codzienne posiłki były zbilansowane i odżywcze, pełne warzyw, owoców i pozbawione produktów sprzyjających złemu samopoczuciu. Do produktów zakazanych możemy zaliczyć żywność wysoko przetworzoną i ciężkostrawną. Zarówno dietę, jak i wszelkie dolegliwości w czasie ciąży, należy konsultować z lekarzem. W ten sposób zyskasz pewność, że dostarczasz sobie i swojemu maleństwu to, co najlepsze dla Was.

Sposoby na poprawę samopoczucia fizycznego i psychicznego

Nie wszystkie panie w ciąży będą w stanie uprawiać aktywność fizyczną, nawet w pierwszych tygodniach ciąży. Każda ciąża rządzi się własnymi prawami i nie da się przewidzieć wszystkich dolegliwości. Warto natomiast nie rezygnować z ruchu, zastępując sport spacerami lub relaksem na basenie. Warto również pilnować swojego rytmu dnia. Drzemki w ciąży są zalecane, ale powinny odbywać się o jednej porze, w dodatku w czasie, gdy dzień jest jeszcze młody. Na końcu warto wspomnieć o technikach relaksacyjnych, medytacji i jodze. Techniki relaksacyjne potrafią przynieść niesamowitą ulgę psychiczną i fizyczną, a to w trakcie ciąży często jest bardzo potrzebne. Kobiety w ciąży powinny szukać bezpiecznych sposobów na radzenie sobie z konkretnymi dolegliwościami. Najlepszym źródłem informacji są eksperci, a więc lekarze. Nie bójcie się upominać o wskazówki!