Kobyłka jest jednym z bardzo atrakcyjnych rejonów inwestycyjnych. Miejscowość połączona z Warszawą dobrą infrastrukturą drogową będzie w przyszłości terenem pod kolejne inwestycje. Tak przynajmniej można wnioskować z najnowszych trendów! Inwestorzy poszukują dużych działek pod hale magazynowe. Skąd to nagłe zainteresowanie? Wyjaśniamy!

Imponujący rozwój e-commerce

E-commerce to nic innego jak sprzedaż internetowa. Jeśli często kupujecie przez internet, zapewne zauważyliście wysyp różnego rodzaju sklepów, które oferują nie tylko ciekawe produkty, ale również szybką dostawę. Kilka lat temu normalne było, że na paczkę czeka się około tygodnia. Dzisiaj można otrzymać zamówienie z dnia na dzień.

Społeczeństwo w Europie i na świecie wciąż kupuje dużo i równie dużo wyrzuca. To idealny scenariusz dla przedsiębiorców e-commerce. A jaki związek ma rynek e-commerce z działkami pod inwestycje? Aby wysyłka towarów mogła odbywać się płynnie i szybko potrzebne są hale magazynowe z dobrym dojazdem do głównych tras komunikacyjnych.

Wzrost kosztów transportu

Na przestrzeni ostatnich lat Polskę zalała moda na kupowanie tanich rzeczy z Chin. Dziś bez problemu możemy zamówić produkt z praktycznie każdego kraju na świecie. Na takie zamówienie dłużej się czeka, ale innych problemów nie ma. Chyba że weźmiemy pod uwagę koszt wysyłki takiego produktu.

W ostatnich miesiącach koszty transportu towarów z Azji bardzo wzrosły. W związku z tym przedsiębiorcy szukają sposobów na ograniczenie wydatków na transport. Dobrym rozwiązaniem są właśnie hale magazynowe, w których można umieścić gigantyczne ilości towarów. Tym sposobem polskie działki inwestycyjne interesują również zagranicznych inwestorów. Nasz kraj może stać się magazynem produktów wysyłanych na całą Europę Wschodnią.

Inwestorzy są zainteresowani także terenami poprzemysłowymi, co jest dużym plusem. Działek inwestycyjnych już zaczyna brakować. Warto także wspomnieć, że inwestorzy odkupują również działki mieszkalne, oferując właścicielom znacznie lepsze pieniądze, niż deweloperzy.

Z jednej strony wysyp hal magazynowych oznacza rozwój okolicznych regionów, a z drugiej tworzy nieco ponury krajobraz. Miejmy zatem nadzieję, że hale magazynowe nie zastąpią nam lasów.