Miasto Kobyłka wydało specjalny dodatek „Otwórz się na pomoc”, w którym przekazuje cenną wiedzę psychologiczną. Znajdziesz tam między innymi informacje na temat tego, jak dać sobie pomóc, czy jak pomagać innym i zadbać o siebie. Gazetka powstała jako element programu profilaktyki zdrowia psychicznego. Egzemplarz dla siebie można zdobyć w wielu miejscach użyteczności publicznej — szkoły, Miejski Ośrodek Kultury, Ośrodek Pomocy Społecznej, biblioteka, czy przychodnia. Można także skorzystać z wersji elektronicznej na stronie miasta.

„Otwórz się na pomoc” powstało na podstawie analizy potrzeb mieszkańców i ich problemów. Nim podjęto się stworzenia tego egzemplarza podjęto wiele ciężkich rozmów, konsultacji i spotkań. Wysłuchano zarówno tych poszukujących pomocy, jak i tych udzielających pomocy. Poruszono również dyskusje na temat zdrowia psychicznego u dzieci i młodzieży. 

W gazetce przeczytasz także o problemie alkoholowym, o samotności i radzeniu sobie z emocjami. Dowiesz się również gdzie szukać pomocy — umieszczono numery telefonów wraz z adresami placówek, które mogą pomóc w tego typu sytuacjach. Poza tym są tu jeszcze namiary na terapeutów i różnego rodzaju grup wsparcia. Jeśli nie udało Ci się zdobyć żadnego egzemplarza, to warto spróbować w Urzędzie Miasta. W ostateczności można także skorzystać z wersji elektronicznej na stronie miasta.