Dwa osoby pochodzące z Gruzji zostały aresztowane na skutek kradzieży, do której doszło w samochodzie zaparkowanym w Markach. Złodzieje, w wieku 64 i 72 lata, podjęli się działania, które doprowadziło do utraty przez właściciela przedmiotów o łącznej wartości przekraczającej 13 tysięcy złotych. Za swój czyn mogą odpokutować karą nawet do pięciu lat pozbawienia wolności – to przestępstwo jest bowiem poważne.

Incydent ten miał miejsce 27 maja. Właściciel auta zaparkował swoje pojazd przy centrum handlowym w Markach, nie zdając sobie sprawy, że padnie ofiarą kradzieży. Złodzieje ukradli zarówno gotówkę jak i zupełnie nowe ubrania oraz buty.

Suma strat przekroczyła kwotę 13 tysięcy złotych. Po otrzymaniu zgłoszenia, funkcjonariusze z Wołomińskiego Komisariatu Policji szybko przystąpili do działań mających na celu ustalenie personaliów sprawców.

Zdewastowali pojazd na parkingu i zyskali łup wart 13 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali podejrzanych w jednorodzinnym domu na terenie stolicy Polski. W wyniku przeprowadzonego przeszukania, funkcjonariusze odnaleźli skradzione pieniądze oraz dokumenty związane z samochodem używanym przez sprawców do popełnienia przestępstwa. Co więcej, jeden z mężczyzn, 72-latek, był poszukiwany przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód za inne przestępstwa i ma jeszcze do odbycia karę 49 dni pozbawienia wolności.