Warszawscy operatorzy komunikacji miejskiej podjęli decyzję o kontynuacji prac remontowych na kolejnych przystankach tramwajowych. Prace te rozpoczną się w sobotę, 11 maja, na ulicy Obozowej i będą prowadzone w kierunku Księcia Janusza. W dni robocze następujące po weekendzie, zespół pracowników skupi się na drugim etapie odnawiania torowiska w dzielnicy Bródno. W wyniku tych prac, ruch na ulicy Rembielińskiej zostanie ograniczony do jednego kierunku. Tym samym dniem, ekipa remontowa powróci do tunelu znajdującego się przy alei Prymasa Tysiąclecia.

Etap drugi renowacji na ulicy Obozowej rozpocznie się w sobotę 11 maja i potrwa do piątku 24 maja. Sekcja drogi między aleją Prymasa Tysiąclecia a Dahlberga zostanie tymczasowo zamknięta. Objazd dla kierowców został zaplanowany przez aleje: Prymasa Tysiąclecia, Górczewską i Deotymy. Autobusy nocne N45 i N95 również skorzystają z tej trasy do Bemowa. Dodatkowo, w weekend 11-12 maja, tramwaje linii 20, 23 i 24 zostaną przekierowane na skrócone trasy. Zostanie uruchomiona dodatkowa linia tramwajowa numer 70, która będzie kursować z pętli Boernerowo do Kola i zastępcza linia autobusowa Z23, zapewniająca bezpośrednie połączenie z Bemowem na Wolę.

Na terenie dzielnicy Bródno, na ulicy Odrowąża, prace remontowe dobiegają końca. W poniedziałek, 13 maja, rozpocznie się drugi etap odnawiania torowiska prowadzącego do zajezdni Annopol. Przez cały maj, na ulicy Rembielińskiej, pomiędzy ulicami Julianowską a skrzyżowaniem Bartniczą i Wyszogrodzką, ruch samochodowy będzie jednokierunkowy – w stronę Kondratowicza. Kierowcy będą mogli skorzystać z objazdu przez ulice Rembielińską, Bazyliańską i Wysockiego do Bartniczej lub Matki Teresy z Kalkuty. Inna alternatywa to omijanie utrudnień przez ulice Kondratowicza i Chodecką. Autobusy zastępcze linii Z-1 zmienią trasę na ulice Bartniczą i Wysockiego w stronę ronda Żaba. Tramwaje linii: 1, 3, 4 i 25 oraz autobusy 234 pozostaną na dotychczasowych trasach objazdowych.