Napad na placówkę bankową w Ząbkach, przeprowadzony przez 19-letniego młodzieńca, skończył się jego zatrzymaniem przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Mężczyzna, który używał przedmiotu imitującego broń palną do wymuszenia na personelu banku wydania gotówki, starał się uniknąć sprawiedliwości, ukrywając się w swoim domu rodzinnym.

17 kwietnia bieżącego roku, w godzinach popołudniowych, doszło do dramatycznego zdarzenia. Młody napastnik wtargnął do jednej z placówek bankowych w Ząbkach, grożąc pracownikom przedmiotem mającym na celu przypominać broń palną. Wskutek groźby, jedna z kasjerek podała mu gotówkę z sejfu. Mężczyzna uciekł z miejsca przestępstwa, zabierając blisko 30 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie nie zwlekali długo. Po ustaleniu tożsamości mężczyzny, zatrzymali 19-latka podejrzewanego o przeprowadzenie napadu. Podejrzewając, że uniknie konsekwencji swoich działań, młodzieniec schował się w rodzinnej miejscowości na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Zgromadzone dowody pozwoliły Prokuraturze Rejonowej w Wołominie na sformułowanie zarzutu rozboju z użyciem przedmiotu imitującego broń palną. Sąd podjął decyzję o zastosowaniu aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy w stosunku do podejrzanego 19-latka.