Wśród organizatorów Parady Równości dochodzi do ostrego konfliktu. Rafał Dembe, obecny szef fundacji odpowiedzialnej za koordynację marszu w stolicy polski, skierował sprawę swojej poprzedniczki do prokuratury. Stawiając jej zarzut o wyłudzenie kwoty 100 tys. zł z fundacji.

Jak informuje Dembe, Julia Maciocha, która była na czele fundacji Wolontariat Równości przed nim, w dniu poprzedzającym jej usunięcie z funkcji – mając świadomość nadchodzącej zmiany – zdewastowała finanse fundacji, dokonując donacji na sumę około 100 tys. zł dla różnych organizacji pozarządowych. Wszystko to miało miejsce 28 marca, kiedy to zgłosiliśmy sprawę do odpowiednich organów ścigania – mówi Rafał Dembe, wieloletni prezes fundacji Wolontariat Równości, której głównym zadaniem jest organizacja parady.

Dembe kontynuuje: – Jest naszym przekonaniem, że działania podejmowane przez Maciochę były sprzeczne z prawem i stanowiły próbę szkodzenia fundacji, pozostawiając ją bez potrzebnych środków do dalszego funkcjonowania. Obecnie jesteśmy zmuszeni do ponownego zdobywania funduszy, szukając wsparcia u naszych partnerów i sponsorów.