Niestety, do tragicznego zdarzenia doszło na szlaku kolejowym niedaleko Legionowa, w piątek 9 lutego. Pociąg z floty Szybkiej Kolei Miejskiej nieszczęśliwie potrącił człowieka. Pomimo szybkiego wezwania pomocy medycznej, ratownicy nie byli w stanie odwrócić losu poszkodowanego. Na miejscu zdarzenia, jedyną czynnością, jaką mógł wykonać lekarz, było stwierdzenie zgonu.

Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności medycznych, teren zdarzenia przejęła policja, która pod nadzorem prokuratury przystąpiła do wyjaśniania okoliczności tego smutnego wypadku. Śledczy skupili się na ustaleniu szczegółów prowadzących do tego nieszczęśliwego zdarzenia.

Zdecydowaliśmy się poprosić o oficjalny komentarz przedstawicieli stołecznej policji dotyczący tego tragicznego incydentu. Jacek Wiśniewski, rzecznik Komendy Stołecznej Policji, potwierdził fakty: „Tak, niestety doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego przez pociąg. Otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu o godzinie 17:40. Ze względu na powagę sytuacji, nie udzielamy w tej chwili dalszych komentarzy”.