Urząd miasta w Ząbkach przekazuje obiecujące wiadomości – droga wojewódzka numer 634, znana jako ulica ks. Skorupki, została pomyślnie wyremontowana i przywrócona do pełnego funkcjonowania. Aby umożliwić publiczności zobaczenie rezultatów pracy, drogowcy udostępnili film dokumentujący postępy.

Zgodnie z opisem zamieszczonym na profilu Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie, zadanie to obejmowało gruntowną przebudowę ulicy ks. Skorupki. W ramach tego projektu stworzony został nowy układ jezdni, w tym pasy do skrętu w lewo, ronda na skrzyżowaniach z ulicami Sosnową, Langiewicza oraz Wyzwolenia. Dodatkowo powstały chodniki, ścieżki dla pieszych i rowerzystów oraz drogi serwisowe obsługujące lokalny ruch. Wszystko to ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu poruszania się po drodze.

Na zamieszczonym materiale filmowym można zobaczyć, jak prezentuje się odnowiona droga – zarówno z lotu ptaka, jak i z punktu widzenia kierowców oraz pieszych. Widać na nim nową nawierzchnię, ścieżkę rowerową oraz przystanki autobusowe – wszystkie te elementy są wynikiem prac drogowców.

Sfinalizowanie projektu wymagało opracowania dokumentacji projektowej, za co odpowiadało Miasto Ząbki. Za finansowanie inwestycji odpowiadał Samorząd Województwa Mazowieckiego, który przeznaczył na ten cel aż 29 milionów złotych.