W dniu 1 września, w piątek, miało miejsce integracyjne spotkanie dla rodzin zastępczych z Powiatu Miechowskiego. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i odbyło się w „Zajeździe Miechus”. Uczestnicy mieli okazję skosztować wielu przysmaków oraz skorzystać z licznych atrakcji. Starostowie z Miechowa – Jacek Kobyłka i Paweł Osikowski – nie kryli swego podziwu i wdzięczności dla tych, którzy podejmują się trudu i odpowiedzialności opieki zastępczej.

Integracyjny piknik zgromadził ponad 100 osób. Uczestnikom zapewniono bogaty wybór jedzenia i napojów: ciasto, kawę, herbatę, napoje oraz kiełbasę z grilla. Chleb ze smalcem i ogórki kiszone cieszyły się największym uznaniem gości. Dzieci miały do dyspozycji wiele darmowych atrakcji – zamki dmuchane, malowanie twarzy, tatuaże, wata cukrowa, popcorn oraz lody dostarczone przez firmę „Dorfin” Anety Pazera.

Spotkanie wspierane było także przez Stowarzyszenie Rozwoju Społecznego Duch. Tomasz Uchto poprowadził animacje dla dzieci. Swój udział w zabawach miały takie aktywności jak tworzenie dużego obrazu za pomocą kredek, strzelanie z łuku do celu oraz korzystanie z pistoletów laserowych – to właśnie te atrakcje cieszyły się największą popularnością wśród młodszych uczestników. W zawodach strzelania z łuku nagrodzono trzech najlepszych chłopców bonami na obiad w „Miechusie”, każdy o wartości 100 zł.

Za komfort i dobre samopoczucie gości pikniku troszczyła się Denisa Piec, właścicielka „Zajeździe Miechus”.