Diecezjalno-Powiatowe Dożynki, które są wydarzeniem o znaczącym charakterze dla społeczności lokalnej, zostaną zorganizowane przez Powiat Wołomiński we współpracy z Kuria Warszawsko-Praską. To unikalne święto uznawane jest za doskonały moment do zbliżenia się społeczności lokalnej oraz celebrowania tradycji związanych ze Świętem Plonów.

Adam Lubiak, Starosta Wołomiński, w swoim oświadczeniu podkreślił, że dożynki są jednym z najbardziej uroczystych dni w roku dla rolników. „To nie tylko huczne święto, ale przede wszystkim hołd dla tych, którzy poświęcają swoje życie pracując na roli” – mówi Lubiak. Jego zdaniem, Święto Plonów jest przypomnieniem o ciężkiej pracy rolników, dzięki której na naszych stołach co dzień pojawia się polski chleb.

Zapoczątkowanie tego wyjątkowego wydarzenia nastąpi od Mszą Świętą dedykowaną rolnikom w Kościele św. Stanisława w Postoliskach o godzinie 12. Następnie uczestnicy przeniosą się w barwnym korowodzie do pałacu w Chrzęsnem. Tam odbędzie się oficjalne przywitanie gości dożynkowych, ceremonia dzielenia się chlebem oraz wiele innych atrakcji.