Rzadko się zdarza, że możemy zabrać rodzinę na naprawdę długie wakacje w ciekawym miejscu. Urlop to z reguły tydzień lub dwa tygodnie poza domem, a resztę lata trzeba spędzić na rutynowych obowiązkach. Szkoda, by ciepły letni czas zmarnować wyłącznie na pracę lub bezczynne siedzenie w domu. Podpowiadamy, co robić w wakacje, by nie zmarnować ani chwili!

Na początek, wyjdź z domu

Rutynę praca-dom ciężko jest przerwać. Im dłużej zalegamy na kanapie po pracy, tym trudniej zmusić się do aktywności. Natomiast małymi krokami można to zmienić i naprawdę warto, by mieć poczucie, że nie zmarnowało się ani dnia wakacji. A właściwie ani jednego dnia lata. Polecamy więc systematyczne wychodzenie z domu na krótkie spacery po okolicy — dla zdobycia kondycji. Z kolei raz w tygodniu warto wybrać się na dłuższą eskapadę, by odkrywać nowe miejsca w mieście lub poza miastem. Kobyła akurat kryje w sobie mnóstwo atrakcji i mniej znanych miejsc, które można odkrywać bez końca, solo lub z rodziną.

Odważ się na nowe rzeczy

Gdy przyjdzie jesień, a dni staną się krótkie i chłodne, ochota na próbowanie nowych rzeczy będzie pojawiać się jeszcze rzadziej. Dlatego lepiej zacząć latem. Szczególnie polecamy wszelkie kąpieliska miejskie, gdzie można zaczerpnąć trochę witaminy D i nawiązać nowe znajomości. Lato to także świetna okazja, by zebrać ekipę znajomych i udać się na wypoczynek pod namiotami. Nocowanie pod namiotem warto połączyć z eskapadą po nowych miejscach. Po drodze można zwiedzić lokalne atrakcje i całkowicie odciąć się od codziennych obowiązków. Co najlepsze, do takiej przygody wystarczy tylko kilka dni wolnego (na przykład weekend) i takie elementy wyposażenia, jak namiot i podstawowy zestaw do biwakowania. Niewielkim nakładem pieniędzy możemy przeżyć przygodę, którą będziemy chętnie powtarzać każdego roku.

Na koniec zachęcamy również do czytania książek na łonie natury, poszukiwania nowego hobby, czy zainteresowania się warsztatami organizowanymi w Miejskim Domu Kultury. Na czas lata warto ograniczyć oglądanie telewizji i serwisów streamingowych, gdyż to, co za oknem naszego mieszkania, jest znacznie ciekawsze.