Takiego wypadku z udziałem policjanta nikt się nie spodziewał. Niestety, mimo że policjanci na co dzień mają do czynienia z nieostrożnością kierowców, funkcjonariuszowi z Warszawy zabrakło wyobraźni. Mężczyzna podróżował wraz z 3 przyjaciół dwuosobowym kabrioletem. W pewnym momencie kierowca samochodu stracił panowanie nad pojazdem i auto uderzyło w słup. Dwie osoby jadące na bagażniku samochodu zginęły na miejscu.

Tragedia, która mogła się nie wydarzyć

Nieodpowiedzialne zachowania z reguły kończą się dobrze tylko w filmach. W prawdziwym życiu ponosimy konsekwencje własnej nieostrożności i czasami są one naprawdę bolesne. Tak było również w tym przypadku. Policjanci patrolujący ulice Kobyłki zobaczyli w oddali samochód z odsłoniętym dachem. Samochodem podróżowały cztery osoby i główny problem polegał na tym, że auto było dwuosobowe. Pasażerowie z tyłu siedzieli na bagażniku, co było nie tylko niezgodne z przepisami, ale i bardzo niebezpieczne. Funkcjonariusze z Kobyłki natychmiast ruszyli za samochodem. Niestety, nie zdążyli zatrzymać auta na czas. Kierowca stracił panowanie nad kabrioletem, gdy samochód znalazł się na zakręcie. W efekcie auto uderzyło o przydrożny słup. Wypadek nie byłby groźny, gdyby wszyscy pasażerowie mieli swoje siedzenia i zapięte pasy.

Zaskakujący efekt poszukiwań

Wypadek okazał się śmiertelny dla pasażerów podróżujących na bagażniku samochodu. Tymczasem kierowca i pasażer z przedniego siedzenia uciekli z miejsca zdarzenia, nie wzywając nawet pomocy. Na szczęście zrobili to policjanci, którzy szybko dotarli do poszkodowanych tylko po to, by stwierdzić zgon. Rozpoczęto poszukiwania dwóch pozostałych uczestników wypadku. Ostatecznie dwóch mężczyzn zatrzymano przed godziną 1 w nocy. Jednym z nich był policjant z Warszawy, będący poza służbą. Policja podkreśla, że bez względu na to, kto prowadził pojazd, policjant zostanie wydalony ze służby. Podkreślono, że takich zachowań nie można tolerować. Uczestnicy wypadku poniosą również konsekwencje prawne za ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Przeczytaj również: https://epiaseczno.pl/kolejny-niebezpieczny-wypadek-z-udzialem-nietrzezwych-kierowcow/.