Wiosna to czas, w którym rośliny potrzebują zwiększonej dawki nawozu. Bez tego mogą nie zakwitnąć tak bujnie, jak się spodziewamy. Jeśli chcesz naprawdę wesprzeć swoje domowe roślinki, skorzystaj również z naturalnych, a zarazem niezastąpionych sposobów nawożenia. Jednym z nich jest… skórka od banana.

Dzięki bananowej skórce rośliny rozkwitają jak szalone!

Banany zawierają mnóstwo potasu, korzystnego zarówno dla ludzi, jak i dla roślin. Wam polecamy regularne spożywanie bananów, których skórki posłużą Wam za naturalny nawóz. Po takiej dawce wsparcia rośliny zakwitną bujnie i imponująco. Bananowa odżywka naprawdę działa i istnieją dwa proste sposoby na jej stosowanie.

Po zjedzeniu banana wystarczy pokroić skórkę banana na małe kawałki, które należy zakopać w doniczce. Tak samo można zrobić z roślinami w ogrodzie, zwłaszcza tymi, które są bardzo wymagające w uprawie. Ten sposób ma jednak swoje wady, a mianowicie wymaga pewnej uważności. Musimy umieszczać kawałki skórki w ziemi w taki sposób, by nie uszkodzić korzeni roślin.

Bananowa woda do roślin

Znacznie prostszym sposobem nawożenia roślin witaminami z banana jest zanurzenie skórki lub skórek od banana w wodzie do podlewania roślin. Skórki należy pozostawić w wodzie przez noc, maksymalnie 2 dni, a następnie podlać taką wodą rośliny. Efekt będzie tak samo skuteczny, a cała operacja znacznie prostsza.

Minusem tego sposobu jest konieczność oglądania namokniętej skórki od banana. Zdecydowanie jednak można to przeżyć. Co ciekawe, podobne zastosowanie mają również skorupki jajek. Skorupkę tworzą bardzo odżywcze składniki, również korzystne dla roślin. W związku z tym wiele osób wykorzystuje wodę po gotowaniu jajek do podlewania roślin (woda musi być nieposolona), a także zakopuje skorupki w ziemi doniczkowej lub ogrodowej.

Dzięki tym prostym sposobom okażesz swoim roślinom wyjątkową troskę. To niewielka praca dająca imponujący efekt!