Eksperci powoli przygotowują nas na szczyt zachorowań związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o wdzięcznej nazwie Omikron. Odmiana jak na razie uznawana jest za łagodną, ale niemniej uciążliwą. Lekarze radzą, jakie środki apteczne warto mieć w swoim domu, a jednocześnie przypominają, że z farmakoterapią nie wolno przesadzać.

Koronawirus, grypa, czy przeziębienie?

Koronawirus w początkowych fazach dawał proste do zdiagnozowania objawy, między innymi utratę smaku i węchu. Obecnie mamy za sobą wiele mutacji, a objawy najpopularniejszego wirusa na świecie bardzo przypominają inne znane choroby sezonowe. Czy to grypa, czy koronawirus? Oto jest pytanie!

Niestety w licznych przypadkach Covid-19 objawia się w sposób intensywny, a chorzy wymagają hospitalizacji. Tym razem mówimy jednak o łagodnych objawach choroby. Lekarze zalecają, by w czasie przechodzenia przez Covid-19 zająć się objawami, bo naturalnie lekarstwa na koronawirusa na razie nie ma.

W związku z tym, jeśli dręczy nas katar, sięgnijmy po sprawdzone leki na katar. Tak samo z bólem gardła czy kaszlem. Nie chodzi jednak o to, by przy covidzie faszerować się wszystkim, co dają apteki. Najważniejsze, by wzmocnić organizm i pomóc mu w walce z chorobą.

Traktuj swoje ciało z miłością!

W słabym ciele nawet przeziębienie wywoła spustoszenia. Niestety, regularne przyjmowanie leków i suplementów nie jest tak dobre dla organizmu, jak mówią reklamy. Warto zachować zdrowy rozsądek i większość z nich zastąpić produktami medycyny naturalnej. Poza tym nic nie działa jak zbilansowana dieta i regularny ruch fizyczny!

Dostarczaj organizmowi to, czego potrzebuje. Badaj krew, by sprawdzić poziom żelaza i hormonów. Nieważne, ile masz lat, monitoruj stan swojego organizmu i wspieraj jego pracę. W ten sposób nie tylko masz większe szanse w walce z koronawirusem, ale także z innymi chorobami. Na koniec warto wspomnieć, że fantastyczną korzyścią ze zdrowego trybu życia jest dobre samopoczucie!

Ciekawe artykuły dotyczące zdrowego stylu życia i radzenia sobie z przeziębieniami znajdziesz na stronie: https://www.madra.pl/.