Tłusty Czwartek to jedna z ulubionych tradycji Polaków. Któż może oprzeć się świeżutkim pączkom? Niewiele jest takich osób, za to wiele osób nie może jeść tradycyjnych pączków ze względów zdrowotnych. Niektórzy chcą zachować nienaganną sylwetkę. Podpowiadamy, jakie przepisy warto wypróbować!

Dietetyczne pączki z piekarnika

Na kaloryczność pączków wpływa smażenie na głębokim tłuszczu. Warto wiedzieć, że pączki pieczone w piekarniku także są bardzo smaczne, a do tego mają znacznie mniej kalorii. Domowe pączki można napełnić samodzielnie przygotowanym nadzieniem, które także będzie miało mniej kalorii, a przy okazji będzie zdrowsze. Dżemy dostępne w sklepach składają się głównie z cukru.

Fit pączki serowe

Pyszne i mięciutkie pączki serowe to treściwy deser z dużą zawartością białka. Nie zawierają kalorycznego dżemu i szkodliwych dodatków, a smakują obłędnie.

Zdrowe pączki orkiszowe

Mąka orkiszowa jest dużo korzystniejsza dla zdrowia od pszennej. A jeśli dodatkowo wykonamy pączki pieczone w piekarniku, a do ciasta nie dodamy cukru, mamy przepis na dietetyczne, zdrowe i pyszne pączki. Do nadziewania polecamy oczywiście dżem domowej roboty.