Pyszne świąteczne potrawy łamią najsilniejszą wolę, przez co ostatnie dni w roku upływają pod znakiem nieustannego jedzenia. Przejadanie się nie jest zdrowe, ale czasami nie można się oprzeć. Przedstawiamy naturalne sposoby na świąteczne przejedzenie! Wspomóż swój układ trawienny i odzyskaj utraconą energię!

Jak sobie radzić z przejedzeniem?

Jeśli nie udało Wam się uniknąć przejedzenia, zaopatrzcie się  herbatki ziołowe. Niezawodnym wsparciem dla układu trawiennego jest mięta, która znajduje się praktycznie w każdym domu. Podobne, zbawienne właściwości wykazuje też zielona herbata i rumianek. Trawienie pobudzają również przyprawy, między innymi oregano i imbir. Dobre samopoczucie podczas świąt zapewnimy sobie, rozpoczynając dzień od ciepłej wody z cytryną. To rozwiązanie sprawdzi się zresztą codziennie, sprzyja utrzymywaniu prawidłowej wagi. Dobrą alternatywą będzie natomiast szklanka wody z dodatkiem octu jabłkowego.

Pamiętajmy również, że najlepszym sposobem na ociężałość po jedzeniu będzie odrobina ruchu. Wystarczy popołudniowy spacer, godzina na lodowisku lub bitwa na śnieżki.