Nieuczciwi pracodawcy to w Polsce dość częste zjawisko. Zdarzają się jednak i nieuczciwi pracownicy, zatem szanse są wyrównane. Funkcjonariusze z województwa mazowieckiego mieli do czynienia z poważnym objawem pracowniczej nieuczciwości, do której doszło w gminie Żelechów.

Pięciu mężczyzn w natarciu

Mieszkaniec gminy Żelechów doświadczył przerażającego ataku. Dwa razy napadnięto na niego w domu. Pięciu napastników wybiło szyby w oknach. Kiedy mężczyzna wyszedł przed dom, został pobity. Zaatakowano również jego rodzinę, a jemu samemu grożono. Mężczyźni zniszczyli dom i straszyli, że wrócą spalić posesję i ukraść cenne przedmioty.

Właściciel posesji przeżył chwile grozy, ale na szczęście nie stracił zimnej krwi i wezwał policję. Jednym z napastników był jego własny pracownik. Zaatakowany mężczyzna to właściciel firmy budowlanej. Napastnik uważał, że pracodawca oszukał go na 800 zł i z tego powodu postanowił go zaatakować.

Atakujący nie przebierali w słowach. Zachowywali się agresywnie i bezmyślnie, bardzo poważnie traktując kwestię 800 zł. Właściciel domu ani myślał się poddać.

Atak pod pretekstem

Kiedy policja przyjechała na miejsce, rozpoczęto ustalanie faktów. Napastnicy zdążyli w tym czasie uciec, jednak ustalenie miejsca ich pobytu nie było problemem. Napastnicy nie byli zamaskowani.

Okazało się, że pracownik zaatakowanego przedsiębiorcy skrzyknął kolegów, by wspólnie nastraszyć pracodawcę i wyłudzić od niego pieniądze. 800 zł rzekomego długu było jedynie pretekstem. Właściciel firmy nie był 31-letniemu napastnikowi nic winien.

Zastanawiające jest, dlaczego 31-latek zdecydował się na tak zaawansowaną akcję z powodu 800 zł. Warto przecież zauważyć, że ostatecznie nie są to bardzo duże pieniądze, akara za napaść będzie dotkliwa. Napastnikom grozi aż do 8 lat więzienia! Istnieje prawdopodobieństwo, że mężczyźni nie zdawali sobie sprawy, jakie będą konsekwencje ich akcji. Być może myśleli również, że zaatakowany pracodawca będzie zbyt wystraszony, by zgłosić sprawę na policję.

O innych ciekawych sprawach możesz przeczytać na stronie: https://policyjna.pl/.